Haber

Muğla’da çimento fabrikasına açılan temyizden olumlu karar

MUĞLA (İGFA) – Muğla’nın Bayır Mahallesinde kurulması planlanan Çimento Fabrikası ile ilgili değerli bir gelişme yaşandı.

Buna nazaran, Muğla 2. Yönetim Mahkemesine çimento fabrikası ile ilgili ÇED olumlu raporunun iptali için davaaçılmış lakin mahkeme bu davayı vakit aşımı gerekçesiyle reddetmişti. Lakin Danıştay tarafından ÇED sürecinin hakikat işletilmediği ve halka gerekli bilgilendirmelerin yapılmadığı gerekçesiyle Muğla 2. Yönetim Mahkemesi’nin kararının iptali için açılan davanın temeli hakkında inceleme yapılmasının önü açılmış oldu.

Davaya müdahil olan Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan temyiz dilekçesinde, “ÇED süreciyle ilgili projeden etkilenecek veya etkilenmesi muhtemel halkın yaşadığı yer/yerlerde, ilgili belediyeler ve muhtarlıklarca sesli ve yazılı duyurunun yapılması gerekmektedir. Dava açma süresinin hesaplanmasında yalnızca Valilik ve Kaymakamlıkça yapılan askı yoluyla ilan dikkate alınmıştır. Bu husus hak arama hürriyetinin engellenmesi niteliğindedir” tabirlerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu