Haber

Siirt Valisi Kemal Kızılkaya’dan “10 Kasım” mesajı

Siirt Valisi Kemal Kızılkaya, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kızılkaya, mesajında, milletin, Cumhuriyetin kurucusu, bağımsızlığın mimarı, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla andığını belirtti.

Kızılkaya, Atatürk’ün milletine olan sonsuz inancı ve inancıyla, milli mücadeleyi Samsun’dan başlattığını ve milletin eşsiz fedakarlığı, azim ve kararlılığıyla başarıya ulaşarak şanlı bir zaferle sonuçlandırdığını belirterek, şöyle konuştu:

“Ulu Önder, bu destansı zaferi Cumhuriyetle taçlandırarak, hem milletimizin geleceğini güvence altına almış, hem de bu uğurda mücadele eden mazlum milletlere örnek olmuştur. Bugün Türkiye Cumhuriyeti, özgür ve müreffehlerin güçlü ve öncü ülkesidir. Cumhuriyetin kuruluş idealine uygun, bölgesinde ve dünyada saygı duyulan, barışın öncüsü bir ülke haline gelmiştir.Bugün misyonumuz vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkmak, birlik ve beraberlik içinde daha çok çalışmaktır. millet olarak dayanışmayı ve dayanışmayı, geçmişimizden güç alarak Atatürk’ün bize emaneti olan demokratik, laik ve sosyal bir yaşamı oluşturmaktır. “Amacımız bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi tüm değerleriyle yaşatmaktır. , geliştirin ve geleceğe taşıyın. Bu duygularla Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu