Ekonomi

Yeraltı Mekanik Katlı Otopark Havza’da Hizmete Açıldı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, Samsun’un Havza ilçesinde yapımı tamamlanan Yeraltı Mekanik Katlı Otoparkın Hizmete Alma Töreninde yaptığı konuşmada, yapılan yatırımların önemine vurgu yaparak Havza’nın Samsun’un önemli bir üretim merkezi olma yolunda ilerlediğini vurguladı. Organize sanayi bölgesi var ve yaygınlaşması devam ediyor. Sanayi demek; Üretim, istihdam ve ihracat demektir” dedi.

Samsun’un Havza ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 5 katlı 340 araç kapasiteli Havza Yeraltı Mekanik Otoparkının açılış töreni gerçekleştirildi. İlçedeki trafik sorununa çözüm getirmek amacıyla düzenlenen otoparkın açılış törenine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, AK Parti Samsun Milletvekili Ersan Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

‘İLÇELERİN ALTYAPILARI SANAYİYE UYGUN HAZIRLANMALIDIR’

Açılış töreninde konuşan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, organize sanayi bölgelerinin değerli ticari faaliyetler olduğunu söyledi. Son teknolojiyi kullanan ve tam otomasyon ile çalışacak bir çalışmadır. İlçemize hayırlı olsun. Havza, Samsun’un önemli bir üretim merkezi olma yolunda ilerliyor. Organize sanayi bölgesi var ve yaygınlaşması devam ediyor. Sanayi demek; üretim, istihdam, ihracat, ilçeye değer katmak demektir. Daha fazla ticari faaliyet anlamına gelir. Bugünden hazırlıklar yapılmalıdır. Sanayi geliştikçe ilçenin altyapısı da buna göre hazırlanıp iyileştirilmelidir” dedi.

‘SAMSUN’U TÜRKİYE’NİN ÜRETİM MERKEZİ YAPACAĞIZ’

Büyükşehir belediyelerinin şehrin tamamına hizmet verdiğini belirten Muş, büyükşehir belediyelerinin göreve başlamasından sonra ilk seferlerinin zor geçtiğini söyledi. Belediyelerin kurulması, sistemin kurulması. Eskiden belli bir bölgeye hizmet ederken, artık tüm ilin sorumluluğunu taşıyorlar. Üst yapıya yapılan yatırım görünürken; Altyapıya yapılan yatırımı göremiyorsunuz. Su ve kanalizasyon çözülmeli, atık su bir şekilde tahliye edilmelidir. Yerin altında oldukları için göremiyoruz. Yapıldıktan sonra üzeri örtülmelidir. Büyükşehir Belediyesi burada çok büyük yatırımlar yaptı” dedi.

Konuşmaların ardından Yeraltı Mekanik Katlı Otopark kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.

haber-almus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu