Haber

Çanakkale için fırtına uyarısı

Fırtınanın Çanakkale’de yarın etkili olmasının beklendiğini belirterek, vatandaşlardan dikkatli olmaları ve aksiliklere karşı önlem almaları istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminlerine göre fırtınanın yarın Çanakkale’de etkili olması bekleniyor. Çanakkale çevresinde rüzgarın kuzeyden kuvvetli ve yer yer fırtınalı (50-80 km/saat) esmesinin beklendiği bildirildi. Ulaşımda aksamalar, çatıların uçması, soba ve doğalgazdan kaynaklanan zehirlenmeler gibi aksiliklere karşı dikkatli olunması istendi.

Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Son değerlendirmelere göre; Rüzgarın yarın Çanakkale civarında kuzeyden kuvvetli, yer yer fırtınalı (50-80 km/saat) esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmeleri, çatıların uçması, ulaşımda aksamalar gibi kazalara karşı dikkatli olunması ve önlem alınması gerekiyor. toplu taşıma. “Kamu kurum ve kuruluşlarımızca gerekli tedbirler alınmakla birlikte vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından dikkatli olmalarını önemle rica ederiz.” (HABER MERKEZİ)

silopi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu